Rasti Limaj: Shumë zhurmë për asgjë

Avokati Arianit Koci, i cili në rastin e MTPT-së mbron Endrit Shalën, për të cilin rast është i akuzuar edhe Fatmir Limaj, ka thënë se në këtë aktakuzë që ka ngritur prokurori ka vetëm paragjykime, se nuk ka asnjë provë për fajësinë e klientit të tij, Endrit Shalën.

Ai ka thënë se aktakuza është e ndertuar mbi mbazën e procedurave të thata juridike, mesazheve të rrejshme dhe paragjykimeve të skajshme të prokurorisë.

“Aktakuza është e pabazuar. Shumë zhurmë për asgjë”, ka thënë Koci për Epoka e re.

Sipas tij, procesi i MTPT-së filloi me një pompë të madhe mediale, me deklarata joprofesionale nga ana e ish kryeprokurorit Van Vrejsvik./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).