Rashiti: Veprimtaria dhe jeta e heronjve ishte në shërbim të vendit, lirisë e pavarësisë

Gjilan – Për të shprehur respektin për të gjithë dëshmorët dhe heronjtë tanë, sot me rastin e 28 Nëntorit bëmë homazhe dhe vendosëm lule te varrezat e dëshmorëve dhe shtatoret e heronjve, të të gjitha luftërave për lirinë e popullit shqiptar ka shkruar Riad Rashiti.

Veprimtaria dhe jeta e heronjve ishte në shërbim të vendit, lirisë e pavarësisë. Përpjekjet e tyre ishin të pareshtura për rritjen e ndërgjegjes kombëtare për liri dhe shtetformim.
Lavdi heronjve
Urime 28 nëntori – dita e Flamurit dhe e Pavarësisë së Shqipërisë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS