UBT

Rashiti: PDK së shpejti do të rikthehet fitimtare në garat e ardhshme zgjedhore

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Gjilan – Partia Demokratike e Kosovës i ka prirë proceseve më të rëndësishme të vendit, për lirinë e deri në shpalljen e pavarësisë së shtetit të Kosovës ka shkruar Riad Rashiti me rastin e 23 vjetorit të themelimit të PDK-së.

Postimi i plotë:

Fundamenti

Në përvjetorin e 23-të të themelimit të Partisë Demokratike të Kosovës, uroj përzemërsisht të gjitha strukturat, anëtarët dhe mbështetësit tanë.
Një urim të veçantë për themeluesit e partisë, të cilët padrejtësisht sot janë në Hagë.
Partia Demokratike e Kosovës i ka prirë proceseve më të rëndësishme të vendit, për lirinë e deri në shpalljen e pavarësisë së shtetit të Kosovës.
Partia jonë vazhdon me reforma të brendshme. Sot po fillojmë procesin e zgjedhjeve në Rininë Demokratike.
Së shpejti do të rikthehemi fitimtar në garat e ardhshme zgjedhore.
Urime 23 vjetori i themelimit të PDK-së.