Eko Higjiena

Rashiti: Gjilani kampion, 7 javë, 7 projekte, 7 milion hajni

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Gjilan – Qeverisja e VV-së edhe në Gjilan po bënë kërdi me hajni dhe keqpërdorime me buxhet të komunës dhe të Kosovës. Miliona euro tatime po falin prej buxhetit të shtetit ka shkruar Riad Rashiti.

Postimi i plotë:

Mobi Casa

90 milion euro hajni prej qeverisë së ALBIN KURTIT, ministrave të tij dhe zyrtarëve të lartë të VV-së. Të gjithë pushtetarët e komunës së Gjilanit janë të përfshirë në këto mega skandale të hajnisë.

Prej miliona euro, deri në xhipa e renovime të shtëpive janë të korruptuar zyrtarët e lartë të komunës së Gjilanit. Kompanitë që po marrin tendera në komunë, po kryejnë shërbime dhe investime falas për qeveritarët e VV-së në Gjilan. Krejt dhe Drejtë, po dalin në shesh hajnitë e VV-së./rajonipress/