Rashica si Messi, vjen me një asist të mrekullueshëm

Milot Rashica e ka rikrijuar pasimin e Lionel Messit për Luis Suarezin në ndeshjen e Barcelonës kundër Manchester Unitedit, që i kishte lënë tifozët e futbollit të mahnitur nga argjentinasi.

Milot Rashica e rikrijoi pikërisht atë pasim të vështirë, duke e asistuar golin e parë të Werder Bremenit në ndeshjen kundër Freibugut.

Me këtë gol të shënuar nga Davy Klaassen, e të asistuar nga Rashica, Werder Bremeni është duke fituar me rezultat 1:0.

Për momentin, Rashica e ka vlerësimin më të lartë nga lojtarët në fushë, 7.7, nga Sofascore.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).