Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin

Milot Rashica ka arritur ta shënoj edhe golin e dytë në ndeshje ndaj Augsburgut.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës është duke shkëlqyer në këtë takim.

Fillimisht ishte minuta e pestë e ndeshjes kur Rashica shënoi pas asistimit nga Danny Klasen për 1-0.

Werder Bremen e ngriti epërsinë në 2-0 kur shënoi Eggestein në minutën e 27-të.

Por vetëm një minutë më vonë, ylli i Kosovës, Milot Rashica doli përsëri në skenë.

22-vjeçari mori një top në gjysmë të fushës dhe pasi u fut në zonë shënoi golin e dytë personal në këtë takim për 3-0.

Ky ishte goli i katërt këtë edicion për Rashicën në Bundesliga, derisa ka shënuar edhe një tjetër në Kupën e Gjermanisë.

Por vetëm pas disa minutave lojë, Rashica pësoi një lëndim dhe trajneri i Bremen, Kohfeldt e zëvendësoi atë duke mos rrezikuar të lëndohet më shumë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).