Rashica po i bën “kahre” në Bundesligë, por i heshtur me Kosovën

Në dy ndeshjet vendimtare të Kosovës në kualifikimet për Euro 2020 sytë e të gjithëve ishin te Milot Rashica, ku duke e parë formën e jashtëzakonshme që po kalonte me ekipin gjerman, Werder Bremen “Dardanët” ishin ë sigurt që rruga e shpëtimit ishte vetëm ai.

As ndaj Çekisë e as ndaj Anglisë, vushtrriasi nuk tregoi as për së afërmi atë çka e tregon në Bundesligë.

Në 9 ndeshje të zhvilluara këtë sezon me Werder Bremenin, “raketa” kosovare ka realizuar 6 gola dhe ka dhuruar 3 asiste, duke qenë protagonist pothuajse në çdo ndeshje që ka luajtur, shkruan Indeksonline.

Rashica kishte asistuar apo shënuar në 4 ndeshjet e fundit radhazi ku kishte 3 gola dhe dy asiste e që jepnin shpresa që do jetë pika kyqe e “Dardanëve” dhe do na dërgonte menjëherë në Euro 2020.

Por, ai ishte i heshtur me Kosovën. Madje në 6 ndeshjet e fundit të Kosovës, Rashica as nuk ka asistuar as nuk ka shënuar fare gol, duke llogaritur edhe ndeshjen me Gjibraltarin ku nuk luajti fare.

Ndeshja e fundit kur ai kishte shënuar është 10 qershori i këtij viti ndaj Bullgarisë, ku shkëlqeu dhe dhuroi edhe gol edhe asist./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).