Rashica gjen golin e parë në Bundesligë me fanellën e Werderit

Milot Rashica ka arritur ta gjejë golin e parë me fanellën e Werder Bremen.

Sulmuesi anësor që e kompletoi transferimin e tij nga Vitesse te Bremen, ka gjetur golin e parë.

Ai ka arritur të shënojë në minutën e 58-të për rezultatin 2-1, ndaj Koln.

Ndeshja ishte në barazim, kur Rashica doli përballë portierit dhe me shumë klasë shënoi në portën e ‘cjapeve’.

Nëse Werder shënon fitore do të ngjitet në renditje, pasi rrezikon seriozisht rënien.

Rashica po luan nga minuta e parë në këtë ndeshje. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).