Raportoi rrejshëm se i janë grabitur 30 mijë euro, i dyshuari ndiqet për lajmërim të rrejshëm

Gjilan – Më 30 dhjetor 2020 rreth orës 14:55 përmes telefonit i dyshuari banor i Komunës së Vitisë ka raportuar policinë se pasi ka dalë nga banka ku ka tërhequr para në vlerë prej tridhet e dymijë (32000) euro i janë ofruar dy persona të panjohur dhe i kanë grabitur parat dhe të njëjtit sipas tij janë larguar në drejtim të fshatit Smirë me një veturë “Mercedes” me ngjyr të zezë.

Policia e Kosovës Njësia e Hetimeve nga stacioni policor i Vitisë pas një pune operative mirë të organizuar, mbledhjes së fakteve dhe dëshmive në teren kanë arritur që shpejtë të gjejë fakte të qëndrueshme se i dyshuari i larët cekur ka lajmëruar rrejshëm.

Është vërtetuar se ai kishte tërhequr nga banka tridhjetë mijë (30000 ) euro të cilat ia ka dhënë një personi të cilit besohet se ia kishte pasur borxh prej dy viteve.

I dyshimti është intervistuar në bazë të procedurave ligjore. Me urdhër të Prokurorit të shtetit rasti procedohet në gjykatë nē procedurë të rregulltë me kallëzim penal “Lajmërim i rrejshëm” njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS