ASK

Ramadani: Hjulmand është e shkuara e Lecce-s, unë jam e tashmja dhe do lë gjurmën time!

/ 1 minutë lexim

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Ylber Ramadani ka folur për mediet pas barazimit 2-2 të ekipit të tij, Lecce-s ndaj Fiorentina-s.

Ramadani u shpreh: “Nuk e nisëm mirë pjesën e parë, duke pësuar një gol, por më pas reflektuam për gabimet tona dhe u përmirësuam. Më duhej të ruaja Arthur-in dhe u mundova pak, por më pas dola kundër Bonaventura-s dhe ishte më mirë”.

Çfarë do të thotë të zëvendësosh Hjulmand?

UBT

“Në futboll duhet të marrësh përgjegjësi çdo ditë, por unë erdha këtu për të lënë gjurmën time. Hjulmand ishte i rëndësishëm vitin e kaluar, por kjo është e kaluara, unë duhet të bëj më mirë që Lecce të qëndrojë në Serie A”.

Si po shkon puna Itali, në Serie A dhe në Lecce?

“Në Serie A ka një nivel tjetër në krahasim me Skocinë, por më ka trajnuar një italian dhe tashmë e di se çfarë mentaliteti ka këtu”. /SS/