Ramadani e fillon me fitore aventurën tek Drita

Skuadra e Dritës ka mposhtur Feronikeli’74 me rezultat 3:1, në ndeshjen e javës së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja kundër Feronikeli’74 ishte e para për trajnerin Zekirija Ramadani në krye të klubit gjilanas, pasi Ramadani e zëvendësoi Akis Vavalisin në postin e trajnerit.

Drita arriti të kaloj në epërsi në minutën e 32-të. Blerim Krasniqi shënoi për 1:0 pas asistimit nga Jashari.
Goli u pranua pas rishikimit të situatës në VAR. Golin e dytë “Intelektualët” e shënuan nëpërmjet, Blend Baftiut në minutën e 34-të pas asistimit të Kastriot Selmanit.

Feronikeli 74 arriti ta ngushtoj rezultatin në 2-1 në minutën e 74-të me goli e shënuar nga Abdoul Zoungrana.
Në minutën e 93-të, Drita arriti të shënoj golin e tretë në ndeshje, pas një kundërsulmi të shpejt Prapashtica arriti që vulos rezultatin në 3-1.

Në ndeshjen e radhës Drita do të takohet me Gjilanin në derbin lokal.