Rama nderon veprimtarin shqiptaro-amerikan, Jim Xhema

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim veprimtarin e njohur, Jim Xhema.

Gjatë këtij takimi, i është ndarë mirënjohje në shenjë respekti, për atdhedashurinë dhe kontributin për Kosovën.

Xhema, si bashkatdhetar i njohur që për gati katër dekada ka kontribuar për Kosovën, Luginën e Preshevës dhe mbarë çështjen shqiptare.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS