Qytetarët kërkojnë nga Lutfi Haziri që të merret me problemet e Gjilanit

Gjilan – Lutfi Haziri të lutem merru me politikat lokale për të cilat je mandatuar nga unë dhe popullata tjetër e qytetit të Gjilanit. Në nivel qendror mua si gilangji nuk më përfaqëson me deklaratat e t`ua ka shkruar Arbër Rama.

Paraqitjet e shpeshta të Lutfi Hazirit rreth zhvillimeve të fundit në veçanti rreth taksës dhe ushtrisë kanë nxitur reagime të shumta në mesin e qytetarëve. Sidomos revolta rritet kur Gjilanin e mbulon bërlloku e papastërtia.

Qytetari Arbër Rama pas paraqitje së mbrëmeshme të Lutfi Hazirit në një televizion nacional ka shkruar në rrjetet sociale:” Zotri Lutfi Haziri mua nuk më përfaqëson ( si votues i juaj ) me këto qëndrimet e tua si nënkryetar i LDK-së rreth ushtrisë, taksës dhe takimit të sotëm Kosovë – BE. Të lutem merru me politikat lokale për të cilat je mandatuar nga unë dhe popullata tjetër e qytetit të Gjilanit. Në nivel qendror mua si gilangji nuk më përfaqëson me deklaratat e tua” ka shkruar Rama.

Edhe analisti Ardian Azemi ka kritikuar Hazirin për paraqitjet dhe kundërshtimet e tij të fundit. “Lutfi Haziri paraqitjen e kryeministrit Haradinaj e quan popullizëm. Dmth, popullizëm është me e mbrojt shtetin dhe interesat e popullit tënd, ndërsa partneritet është kur heq dorë nga vetvetja dhe i nënshtrohesh thirrjeve me hjek dorë nga vetvetja. Shyqyr që nuk jeni ju tani në qeverisje, saktë po e dijmë çka kishit bërë” ka shkruar Ardian Azemi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).