Qeveria zvicerane investon në Ranillug

Gjilan – Fondacioni Zviceran për Zhvillim dhe Bashkëpunim, Projekti “Decentralizimi dhe mbështetje për komunat është krijuar për të inkurajuar punën e mirë, për të bashkëndërtuar iniciativën e tyre dhe për të përmirësuar sistemin kudo që të jetë e mundur.

Në kabinetin e kryetarit të komunës së Ranillugut Gradimir Mikiq, është nënshkruar marrëveshje në mes të komunës së Ranillugut dhe projektit “Decentralizimit dhe mbështetje të komunave” (DEMOS) të cilin e financon Qeveria Zvicerane dhe zbatohet nga HELVETAS.

Fondacioni Zviceran për Zhvillim dhe Bashkëpunim, Projekti “Decentralizimi dhe mbështetje për komunat është krijuar për të inkurajuar punën e mirë, për të bashkëndërtuar iniciativën e tyre dhe për të përmirësuar sistemin kudo që të jetë e mundur.

Qëllimi i kësaj Marrëveshjeje është të përcaktojë kushtet e bashkë-financimin dhe zbatimin e projekteve në komunën e Ranillugut, që synon mbështetjen e komunës për të arritur objektivat e saj në kuadër të Memorandumit të Mirëkuptimit të nënshkruar në mes të komunës së Ranillugut dhe DEMOS, e cila shërben si bazë për partneritet.

Në fakt ajo është nënshkrimi i Traktatit do të punojnë në projektin “Rregullimi i shtratit të përroit dhe trotuare në Gllogoc.”Komuna e Ranillugut për implementimin e këtij projekti do të marrë pjesë me 30% të vlerës totale. Vlera e përgjithshme e të cilave është dhënë nga DEMOS është 22 000 euro, dhe projektet do të realizohet gjatë vitit 2016./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).