Qeveria shkarkon Bordin e Trepçës

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim sot që ta shkarkojë Bordin e ndërmarrjes aksionare “Trepça”, raporton zeri.info.

Në mbledhjen e sotme Qeveria ka shkarkuar edhe Bordin e Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike Qendrore -Infrastruktura e Hekurudhave të Kosovës – Infrakos.

Ndërkohë, ditë më parë Qeveria “Kurti” ka shkarkuar edhe Bordin e Telekomit.

Gjithashtu para pak ditësh edhe Ministri i jashtëm, Glauk Konjufca, ka shkarkuar 14 konsuj në disa prej ambasadave./Zeri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).