Qeveria sërish ndanë mjete nga buxheti i rezervave shtetërore

Qeveria e Kosovës është duke mbajtur mbledhjen e 103-të me radhë.

Në këtë mbledhje qeveria ka ndarë 42 mijë euro për implementimin e projektit kompakt të Zyrës për Sfidat e Mijëvjeçarit.

Kjo shumë është ndarë nga mjetet rezervë.

Theksojmë se kjo nuk është hera e parë që qeveria ndan mjete nga rezervat e shtetit, gjë për të cilën është kritikuar nga partitë opozitare./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).