Qeveria heq reciprocitetin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është deklaruar në një konferencë për media me ç’rast ka bërë të ditur se kanë marrë vendim për heqjen e pengesave për procesin e dialogut me Serbinë, raporton “Zeri.info”.

“Sot në ditën e dytë të punës kemi miratu rregulloren e Qeverisë. Kemi marr një vendim të rëndësishëm duke i hequr pengesat për procesin e dialogut për një periudhë të arsyeshme kohore. Ne presim që të njëjtën gjë të shohim edhe nga ana serbe. Ne e ruajmë të drejtën tonë për të rujt sovranitetin tonë në kordinim me partnerët tanë”, tha Hoti.

“Kemi një dakordim me miqtë ndëerkombëtar që presioni i tyre të jetë edhe karshi Serbisë, pasi të heqin edhe ata pengesat për dialog ne do të vazhdojmë”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).