Qëndron Kastrati, ka pritur në takim ambasadorin gjerman Jorn Rohde

Kamenicë – Në këtë takim kanë marrë pjesë nënkryetari për komunitete, Bojan Stamenkovic, drejtoresha komunale e Arsimit, Mirhane Morina-Bislimi, drejtori për Buxhet dhe Financa, Sinbad Sonki, si dhe këshilltarja e kryetarit Donjetë Demolli.

Gjatë këtij takimi është diskutuar për sfidat me të cilat përballet Komuna e Kamenicës, si dhe bashkëpunimin me organizata të ndryshme nga Gjermania.

Kryetari Kastrati ka falënderuar ambasadorin Rohde për vizitën, duke thënë se përkrahja e Gjermanisë ka qenë mjaft e madhe si për Kosovën ashtu edhe për Kamenicën.
“Sot patëm në vizitë shkëlqesinë e tij ambasadorin Rohde, të cilin e falënderuam për përkrahjen e Kosovës e në veçanti të Kamenicës nga Qeveria e Gjermanisë përmes organizatave të ndryshme. Me ambasadorin diskutuam për mundësitë e bashkëpunimit për të ardhmen, nevojat e komunës tonë, se si mundemi ta zhvillojmë më shumë këtë pjesë, që të ketë mjedis sa më të mirë për qytetarët. Po ashtu, kërkuam përkrahje në aspektin e diversitetit, bashkëjetesës së kombësive të ndryshme, për të gjitha projektet për qytetarët e Kamenicës, për të marrë mbështetje nga donatorë të ndryshëm”, ka thënë Kastrati.

Ndërsa ambasadori gjerman, Jorn Rohde, duke falënderuar kryetarin Kastrati për mikpritjen, tha se kanë diskutuar për zhvillimin e Kamenicës në të ardhmen.
“Jam për herë të parë në Komunën e Kamenicës dhe kryetari më ka informuar rreth situatës ekonomike, arsimore dhe sfidave me të cilat përballet komuna. Ne diskutuam për mundësitë se si ta përkrahim Komunën e Kamenicës për projekte të ndryshme për të ardhmen. Është e rëndësishme që edhe komunat tjera të përkrahen sikurse kryeqyteti”, ka thënë ai.

Ai ka paralajmëruar se do ta vizitojë sërish Kamenicën./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).