Qëndron Kastrati i gëzohet bashkimit të partive shqiptare në Luginë

Gjilan – Për aq kohë sa shqiptarët në Serbi diskriminohen për nga përkatësia e tyre etnike, qëndrimi njëzëri ndaj padrejtësive dhe qëllimeve të shqiptarëve është imperativ për të shtyer interesat e përbashkëta përpara ka shkruar Qëndron Kastrati.

Postimi i plotë

Një program i përbashkët i partive shqiptare në Luginën e Preshevës është hap shumë i vlefshëm për fatin e komunitetit shqiptar atje. Angazhimi për qëllim të përbashkët për përmirësimin e situatës së shqiptarëve në Luginë të Preshevës është një lajm dhe shembull shumë i mirë për shqiptarët gjithandej Ballkanit.

Për aq kohë sa shqiptarët në Serbi diskriminohen për nga përkatësia e tyre etnike, qëndrimi njëzëri ndaj padrejtësive dhe qëllimeve të shqiptarëve është imperativ për të shtyer interesat e përbashkëta përpara ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).