qëndro uni im…

Poezi nga Bilall Maliqi

qëndro uni im, qëndro
edhe pas furtunave të egra
të paskarpateve stuhi
qëndro uni im, qëndro
përballë hijeve të hijezuara
sall për tradhti…
qëndro uni im, qëndro
si një lis kokëlartë
që matet me të qiellit kaltëri
qëndro uni im, qëndro
mos lëviz nga ajo pikë
(je) uni im kudo shfaq burrëri

(13 nëntor 2017)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).