Qemajl Mustafa merr përkrahje të fuqishme nga vendlindja e tij

Gjilan – Kuvendi i nëndegës në Malishevë i dha përkrahje të plotë dhe të fuqishme Qemajl Mustafës, për të marr timon e dekadës së re dhe drejtimin e degës së PDK-së në Gjilan, duke kërkuar që vetëm përmes unifikimit të strukturës së partisë, do të bëhet konsolidim i plotë, i cili do të siguroj rrugën drejtë fitores së PDK-së në zgjedhjet e ardhshme lokale dhe nacionale. Kandidimi i Qemajl Mustafës ka bërë që dhjetëra aktivistë, votues e anëtarë të Malishevës të ri-kthehen në PDK, duke u zotuar se do të jenë pjesë e fuqishme për rritjen e PDK-së. Kurse, Sabedin Halili zgjedhet kryetar i PDK-së në Malishevë.

PDK në Malishevë mbajti kuvendin zgjedhor, proces që zgjodhi për kryetar të nëndegës Sabedin Halili, kryesinë e nëndegës dhe delegatët për kuvendin e degës, i cili pritet të mbahet rreth datës 21 prill në Gjilan.

Kandidati për kryetar të degës së PDK-së në Gjilan z.Qemajl Mustafa, tha se elektorati i Partisë Demokratike të Kosovës por edhe një pjesë e mirë e qytetarëve, janë shprehur të gatshëm për tu bërë pjesë e dekadës së re, për ta ndryshuar kahjen e gjendjes jo të mirë, drejtë zhvillimit të komunës dhe vendit tonë.

Kuvendi i nëndegës në Malishevë i dha përkrahje të plotë dhe të fuqishme Qemajl Mustafës, për të marr timon e dekadës së re dhe drejtimin e degës së PDK-së në Gjilan, duke kërkuar që vetëm përmes unifikimit të strukturës së partisë, do të bëhet konsolidim i plotë, i cili do të siguroj rrugën drejtë fitores së PDK-së në zgjedhjet e ardhshme lokale dhe nacionale.

Kandidimi i Qemajl Mustafës ka bërë që dhjetëra aktivistë, votues e anëtarë të Malishevës të ri-kthehen në PDK, duke u zotuar se do të jenë pjesë e fuqishme për rritjen e PDK-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).