Qemajl Mustafa merr përkrahje të fuqishme nga Fadil Osmani

Gjilan – Fadil Osmani është kandidati më i votuar në historinë e PDK-së në Gjilan dhe është njëri nga njerëzit më me ndikim edhe tek grupet qytetare. Osmani thotë se fitorja e Qemajl Mustafës, e cila është e pashmangshme do ta kthente PDK e Gjilanit në vendin e saj të merituar. Çdo devijim tjetër PDK e fundos përgjithmonë thotë ai.

Fadil Osmani i cili edhe është zgjedhur delegat në zgjedhjet e fundit thotë se është në përkrahje të kandidaturës së Qemajl Mustafës sepse është personi më adekuat dhe njeriu që mundet ta kthej reputacionin e degës.
”Është vërtet një sihariq për strukturën e PDK-së që ka pranuar Qemajl Mustafa të jetë kandidatë për kryetar dege. Kalibri i Qemajl Mustafës i duhet degës së PDK-së në Gjilan e cila për këto 5 vite u degradue skajshëm dhe humbi tërë busullën e saj. Qemajl Mustafa e ka autoritetin, e ka dijen dhe e ka besimin tek shumica dërmuese e anëtarësisë.
Mendimet ndryshe dhe kandidaturat tjera sjellin begati, por nuk munden të sjellin fitoren e PDK, e kjo e bënë diferencën e Qemajlit nga të tjerët, sepse me kapacitetin, dijen, dhuntinë që ka për procese të mëdha zhvillimore e kthejmë fitoren e PDK-së në Gjilan, e kthejmë Anamoraven”.

Dega e PDK-së në Gjilan është ngjallur pikërisht pas kandidimit të Qemajl Mustafës, dhe kështu mendon edhe Osmani. “Aktivistët e shumtë po e thonë çdo ditë dhe hapur se ardhja e Qemajl Mustafës është shpëtimi i vetëm për degën e Gjilanit. Jam në përkrahje dhe në mbështetje të Qemajl Mustafës sepse kandidatura dhe fitorja e tij e kthen besimin qytetar, e kthen besimin tek secili aktivist i PDK-së dhe tek e fundit ishte i vetmi Qemajl Mustafa nga radhët e PDK-së që u zgjodhë kryetar i komunës së Gjilanit, të tjerët kanë dështuar fare keq” u shpreh Osmani.

“Na ecët e mbara, e mbara ecë vetëm me Qemajl Mustafen kryetar, ndryshe bëhuni gati, jo pozitën e tretë si e kemi tani, por për pozitën e pestë” u shpreh Osmani. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).