Qemajl Mustafa më i votuari në Konventën e PDK-së

Gjilan – Pas një procesi të rregullt zgjedhor, PDK në konventën e IX zgjodhi Kadri Veselin kryetar të PDK-së dhe Këshillin Drejtues të partisë, ndërsa më i votuar nga Gjilani ishte Qemajl Mustafa.

Ndërsa më të votuarit nga Gjilani janë:
Qemajl Mustafa 351 vota
Zenun Pajaziti 322
Mimoza Shkodra 220
Izmi Zeka 169
Fatbardha Selmani 166
Leonora Morina 161

Sipas rregullores zgjedhore këta pritet të jenë pjesë e Këshillit Drejtues të PDK-së ka shkruar Riad Rashiti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).