Qemajl Mustafa: Kryetari dhe elita e tij qeverisëse nuk kanë sens për dëmin që po ia bëjnë qytetit

Gjilan – Derisa komuna e Prishtinës po i ngushton korsetë për automjetet (dhe shiritin e gjelbert në mes) për me shtu shtegun për biciklistët, duke mos e cenuar aspak gjerësinë e trotuarit, kryetari i Gjilanit me ata alamet “profesionistët” e urbanizmit e të shërbimeve publike po e bëjnë të kundërtën. Po e ngushtojnë trotuarin dhe parkun e vogël e të ngushtë që e ka qyteti për me ua dhurue hapësirën automjeteve thotë Qemajl Mustafa.

“Nuk duhesh me qene profesionist për me e marrë vesh çka po ndodhë. Thjeshtë, kryetari dhe elita e tij qeverisëse nuk kanë SENS për dëmin që po ia bëjnë qytetit. Ose e thënë ndryshe, këta njerëz NUK KANË DASHNI për këtë qytet e për këtë vend sepse krejt dashninë e kanë rezervue për veti e për pushtetin e tyre të kalbur e plotësisht devijant” ka shkruar Qemajl Mustafa./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).