Qemajl Mustafa: Kosovës i duhet kthesë e madhe

Gjilan – Kosovës i duhet kthesë e madhe e për ta bërë këtë duhet marrë vendime të mëdha e të guximshme. Këtë mund ta bëjnë vetëm ata që jeta i ka sfidue shumë herë dhe ia kanë dalur ka thënë Qemajl Mustafa.

Postimi i plotë i Qemajl Mustafës

Takim me pjesën më të vlefshme të strukturës së degës në Gjilan – me kryetarët e shtabeve të nëndegëve. Mobilizimi i plotë, motivi për punë dhe fryma e fitores e dominoi këtë takim. U morëm vesh për regjistrimin e votuesve nga diaspora, për ndarjen e detyrave në nëndegë dhe takimin me të gjitha familjet dhe qytetarët e komunës.
Kosovës i duhet kthesë e madhe e për ta bërë këtë duhet marrë vendime të mëdha e të guximshme. Këtë mund ta bëjnë vetëm ata që jeta i ka sfidue shumë herë dhe ia kanë dalur.  Këtë mund ta bëj kryeministri i ardhshëm i Kosovës z Kadri Veseli me burra e gra të ditura, të shumta e të guximshme.
Vazhdojmë bashkë!.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).