Qemajl Mustafa forcon elektoratin e PDK-së, i bënë bashkë të gjitha grupimet

Gjilan – Ardhja e Qemajl Mustafës në krye të degës së PDK-së në Gjilan po shihet si ngjallje e strukturës dhe aktivistëve të kësaj partie. Kandidimi i Qemajl Mustafës ka nxitur shumë të rinj, por edhe nga Forumi i Gruas që të bashkohen të gjithë së bashku.

Qemajl Mustafa ka nisur të takohet me të gjitha grupimet brenda PDK-së, sepse sipas tij kjo është formula e bashkimit që mund ta qojë përpara PDK e Gjilanit.

Tashmë kandidimin e Qemajl Mustafës e kanë përshëndetur edhe Forumi i Rinisë, Forumi i Gruas, shumë nëndegë e aktivist të kahershëm të PDK-së.”E rëndësishme është që ta ruajmë frymën e unitetit dhe të afrojmë të gjithë pa dallim sepse në PDK ka vend për të gjithë” thotë Qemajl Mustafa./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).