Pse duhet të konsumoni më shumë pemë dhe perime

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet.

Nga mungesa e përdorimit të frutave dhe perimeve ju mundeni të keni mungesë të vitaminave.

Pos kësaj tek ju do të paraqitet kapsllëku.
Sipas Institutit Amerikan për Kërkimin e Kancerit (AICR), asnjë ushqim nuk mund t’ju mbrojë nga kanceri
– vetëm se një dietë e mbushur me ushqime që kanë bazë bimore mund të ju ndihmojë në uljen e rrezikut të kancerit.
Nga mungesa e ngrënies së pemëve dhe perimeve ju mund të prekeni edhe nga diabeti si dhe mund të shkoni drejt depresionit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS