Pse duhet konsumuar manaferra në vjeshtë

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur piçen.

Ato janë shumë të mira për shëndetin tonë.

Përtej shijes së mrekullueshme që ka, përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha.

Më poshtë, EO ju sjell disa nga arsyet kryesore pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë.

Janë të pasura me vitaminë C

Kanë shumë fibra

Burim i mirë i vitaminës K

Janë të pasura me magnez

Përmirësojnë shëndetin mendor

Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të gojës

Përveçse mund t’i hani si fruta, ju mund t’i shijoni me kos, smoothies apo në sallata.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS