Provoni “pastruesin” natyral të gojës

PËRBËRËSIT: – ½ e lugës kanellë pluhur, 1 lugë mjaltë, ½ e lugës sodë bikarboni, 2 dcl ujë të ngrohtë, 2 limonë.

 

PËRGATITJA: Në ujë të ngrohtë shtoni mjaltin dhe e përzieni në zjarr derisa të shkrihet, më pas shtoni sodë bikarboni, kanellë dhe në fund limonët. Masën e shtoni në kavanoz dhe përzieni gjithçka.

Për aromë të freskët të gojës e përdorni çdo mëngjes pasi t’i keni pastruar dhëmbët, dy lugë të lëngut i mbani në gojë për 4 minuta dhe më pas e hidhni jashtë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS