Provojeni këtë lëng çudibërës nga hudhra

Ky lëng, i cili përdoret si ilaç, largon yndyrat shtesë dhe përmirëson aftësinë vitale të organizmit, pastron gjakun, është mënyra e duhur për largimin e kripës shtesë nga organizmi, forcon sistemin imun, enët e gjakut dhe punën e zemrës.

Njëherësh përshpejton edhe metabolizmin, e pastron nga substancat e dëmshme

PËRGATITJA E RECETËS

12 thelpinj të hudhrës, të cilët janë të ndara në katër pjesë i vendosni në një kavanoz prej një litre. I lagni me gjysmë litër të verës së zezë cilësore shtëpiake. Më pas e mbyllni kavanozin dhe e lini në temperaturën e dhomës, apo në dritare për dy javë. Preferohet që çdo ditë ta përzieni. Pas dy javëve e hidhni në shishe prej xhami dhe e konsumoni.

PËRDORIMI

Lëngun konsumoni 3 herë në ditë, nga një lugë të çajit, gjatë gjithë muajit. Mos e teproni me përdorim, por pas gjashtë muajsh mund ta përsërisni tretmanin.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).