Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 (nëntë) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve, për vepra të ndryshme penale.

Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar 5 (pesë) persona, për shkak të dyshimit të veprave penale, “Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge”, “Pengim i personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrave zyrtare”, “Detyrim”, “Vjedhje e rëndë”, “Kanosje” dhe “Shtrëngim”.

Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ndaluar 1 (një) person, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale, “Keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeçare”.

Nga Departamenti për të Mitur, janë ndaluar 3 (tre) të mitur, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat penale “Keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeçare”, “Vrasje në tentativë” dhe ‘’Lëndim i rëndë trupor’’.

Prokuroria Themelore në Gjilan, brenda afateve ligjore, për të gjitha këto raste, ka paraqitur kërkesat për caktimin e masës së paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjilan thuhet në njoftimin e Prokurorisë së Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).