Prokuroria ka ndaluar për 48 orë, Blend Korçën dhe Fadil Robellin

Gjilan – Prokuroria Themelore ne Gjilan, me datë 03.04.2022, ka ndaluar për 48 orë dy persona, Fadil Robelli dhe Blend Korça për shkak të dyshimit se secili veç e veç kanë kryer veprën penale pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi.

Të hënën Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ushtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Fadil Robellit dhe Blend Korça për shkak të dyshimit se secili veç e veç kanë kryer veprën penale pjesëmarrja në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizmi.

Ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit me datë 03.04.2022 rreth orës 15.20 h, në Gjilan, në Stadiumin e Qytetit, përderisa zhvillohej ndeshja futbollit në mes të SC-Gjilani dhe KF Ballkani, nën pretekstin kinse të festimit të golit të barazimit, hyn në fushën e futbollit, bashkë me një trumë të madhe tifozësh, ku bëheshin veprime huligane me gjuajtje sendesh dhe fishekzjarrë, derisa njëri i pandehur e shtyn dhe e rrëzon për toke, tjetri e godet me shqelm në fytyrë të dëmtuarin Skivi Frashëri i shkakton lëndime trupore dhe rrezik të përgjithshëm për eskalimin e situatës thuhet në njoftimin e Prokurorisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS