Prokuroria e Gjilanit me aktakuza për kontrabandim të mallrave dhe vjedhje të pyllit

Gjilan – Prokuroria Themelore e Gjilanit, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur katër (4) aktakuza, kundër katër (4) personave.

Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”,
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Kontrabandimi i mallrave”,
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Vjedhja e pyllit” dhe
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Legalizimi i përmbajtjes së rreme”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS