Prokuroria e Gjilanit kërkon arrest shtëpiak ndaj dy personave që sulmuan Qëndron Kastratin

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar katër (4) persona të ndryshëm për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra të ndryshme penale. Dy (2) persona janë ndaluar për 48 orë, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “Kanosja” ndaj Kryetarit të Komunës së Kamenicës. Ndërkaq, dy (2) persona të tjerë janë ndaluar për 48 orë, për shkak të dyshimit se të njëjtit kanë penguar zyrtarët policor në kryerjen e detyrave zyrtare.

Gjithashtu Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave për shkak të kryerjes së veprës penale “Dokumentet e rrejshme lidhur me tatimin”.

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka ndaluar dy (2) persona, për 48 orë, nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).