Profesori Naser Arifi nga Dobrosini humb jetën aksidentalisht

Gjilan – Lajm i trishtueshëm dhe tronditës, ikja në Amshim: e Intelektualit, profesorit, atdhetarit, njeriut të vyeshëm vëllait tonë: Naser Arifi, i cili dje në një aksident trafiku në rrugën e Kombit humbi jetën tragjikisht ka njoftuar Reshat Salihu.

Është shumë e vështirë të shkruaj këtë Lajmërim për njeriun i cili la gjurmë të pashlyeshme ne këtë botë të rrejshme!

I ndjeri pasi mbeti pa punë në vitin 2010 u largua me familje nga Vendlindja-Dobrosini dhe jetonte në Gjilan, ku punonte profesor në shkollën e mesme Bujqësore.

Edhe pse u largua nga Vendlindja- Dobrosini ai ishte shpirtërishte dhe emocionalisht i lidhur me Vendlindje!
Komunikimin nuk e ndali kurrë duke na ndihmuar gjithmonë për çka kemi pas nevojë!
Ai me trup ishte në Gjilan e me mendje e zemër ishte në Dobrosin.
Do të mbetet i paharruar gjithmonë: Si njeri i fjalës i Besës.
Në emrin tim dhe në emër të BL të Dobrosinit shprehim ngushëllimet më të përzemërta familjes Arifi!
Në këto ditë të vështira për ju, ndajmë dhimbjen e përbashkët.
Lutemi zotit për shpirtin e tij, Xhehneti qofte takimi i ardhshëm me Naserin.
Varrimi do të bëhet sot në Gjilan në mes të namazit të Iqindise dhe Akshamit ka njoftuar Reshat Salihu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS