Prishtina në Gjilan me lehtësi mposht Ulpianën

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Prishtina javën e 25 e ka zhvilluar në Gjilan në fushën sintentike me Ulpianën pasi që stadiumi “Fadil Vokrri” është në rinovim.

Pas startit pranveror të dobët të Prishtinës më në fund ka arritur fitore duke mposhtur Ulpianën me rezultat 2-0 me golat e Qëndrim Zybës e Gauthier Mankendës.

Gjatë tërë ndeshjes futbollistët e Prishtinës kishin më tepër nga loja. Me këto tri pikë Prishtina largohet nga zona e rrezikshme e tabelës, Qëndrim Zyba zhbllokon rezultatin në minutën e 53 pas një sulmi individual nga 17 metra me gjuajtje precize gjen këndin e epërm të portierit të Ulpianës Ajetit për 1-0.

KKVITI

Pesë minuta më vonë Mankenda arrin ta shënon golin e dytë të kësaj ndeshje për ta vulosur këtë takim jo të barabartë.

Pas 25 javëve Prishtina pozicionohet në pozitë të 5 me 32 pikë, ndërsa Ulpiana e parafundit me23 pikë.