Prishtina dhe Gjilani ndajnë pikët

Ndeshja e javës së 15-tê, në mes Prishtinës dhe Gjilanit, e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”, ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2.

Golin e epërsisë për bardhekaltërit e shënoi Arlind Shabani në minutën e 41-të. Skuadra e Gjilanit arriti të barazoj rezultatin në minutën e 57-të. Golin e barazimit e shënoj Albert Dabiqaj.

Kryeqytetasit arritën që të kalojnë përsëri në epërsi. Në minutën e 63-të me gjuajtje të fortë nga afërsia, Albin Prapashtica rikthen epërsinë.

Një pikë të vlefshme skuadrës së Gjilanit, ia siguroi Albert Dabiqaj në minutën e 74. Gjilani mbetet në pozitën e katërt në tabelë me 23 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS