Prioritetet e Novobërdës zgjidhja e problemeve infrastrukturore

Gjilan – Prioritet imi është para së gjithash zgjidhja e problemeve infrastrukturore (uji, kanalizimi, rrugët). Novobërda të gjitha projektet që i ka realizuar në vitin e kaluar i ka punuar në mënyrë transparente dhe në konsultim me qytetarët e saj theksoi kreu i Artanës.

Kryetari i Komunës së Novobërdës Svetisllav Ivanoviq në sallën e Kuvendit Komunal të Novobërdës ka mbajtur debatin me qytetar dhe prezantoi raportin e gjashtëmujorit të dytë, gjendjen ekonomiko – financiare dhe planet e investimeve për Komunën e Novobërdës.

Ivanoviq i falënderoi të gjithë të pranishmit për pjesëmarrje në këtë debat, dhe i falënderoi të gjithë donatorët që në periudhën e kaluar kanë ndihmuar qeverisjen lokale si në realizimin e projekteve, gjithashtu edhe në ndihmën për përmirësimin e efikasitetit të administratës komunale.

“Prioritet imi është para së gjithash zgjidhja e problemeve infrastrukturore (uji, kanalizimi, rrugët). Novobërda të gjitha projektet që i ka realizuar në vitin e kaluar i ka punuar në mënyrë transparente dhe në konsultim me qytetarët e saj” theksoi Ivanoviq.

Ivanoviq para qytetarëve në mënyrë detale ka prezantuar realizimin e buxhetit për vitin 2014.

Ivanoviq ka thënë se komuna e Novobërdës është e hapur për bashkëpunim që përveç debateve publike qytetarët munden që çdo ditë të paraqesin problemet në zyret e tij./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).