Prince Balde mbyll bashkëpunimin me Dritën

Gjilan – FC Drita ka arritur marrëveshje për shkëputjen e kontratës me futbollistin Prince Balde dhe i njëjti pritet të vazhdojë karrierën në Evropë.

Prince Balde me skuadrën e Dritës, ka zhvilluar 43 ndeshje në të gjitha kompeticionet, ndërsa ka shënuar dy gola. Balde ishte pjesë e “bardhekaltërve”, për një vit e gjysmë, pas transferimit nga Feronikeli.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS