Pranverë në dimër, temperaturat deri në 15 gradë

/ 1 minutë lexim

Për të enjten në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale siç njofton MeteoKosova prej 12 deri në 15 gradë.

Uji Dea

Era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, kryesisht në regjionin e Gjakovës dhe Malishevës, me shpejtësi prej 15-55 km/h. /Telegrafi/