Prangosen rrëmbyesit, e mashtruan viktimën se do i sjellin dhuratë në shtëpi

Viti – Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që, të njëjtit dyshohet se kanë kryer veprën e cekur duke mashtruar viktimën mashkull kosovar përmes rrjeteve sociale, se do i sjellin një dhuratë në shtëpi. Të dyshuarit pasi kanë shkuar në shtëpinë e viktimës, të njëjtin e ka rrëmbyer duke e futur në veturë dhe e kanë dërguar në Prishtinë, ndërsa në këmbim të lirimit të tij, nga shokët e viktimës kanë kërkuar para të gatshme në vlerë 1000 €.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS