Prangosen katër të dyshuar, zhvillonin lojëra të fatit në mënyrë të kundërligjshme

Kamenicë, Gjilan – Është raportuar se gjatë kontrollit në gjashtë lokacione të ndryshme, ku ishin duke u zhvilluar lojëra të fatit në mënyrë të kundërligjshme, janë gjetur dhe janë sekuestruar: një llaptop, dhjetë shtëpiza kompjuteri, pesë telefona, tetë TV monitorë, 1200 € kesh para, pesë tiketa të lojërave të ndryshme dhe disa tiketa tjera.

Në lidhje me rastin janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptarë dhe të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).