Prangosen dy të dyshuar për sulm fizik ndaj viktimës

Gjilan – Në rrugën “Abdullah Tahiri” në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptar, pasi që të njëjtit e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull shqiptar duke i shkaktuar lëndime trupore.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor. Në lidhje me rastin janë njoftuar autoritetet kompetente, ndërsa dy të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).