Prangosen dy gjilanas, njëri për kanosje tjetri për ngacmim seksual

Gjilan – Në rrugën “Nëna Terezë”, në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, ku njëri prej tyre dyshohet se ka kanosur viktimën mashkull shqiptar, kurse i dyshuari tjetër dyshohet se ka ngacmuar seksualisht viktimën femër shqiptare.

Lidhur me rastin në stacion policor prezent ka qenë edhe prokurori i Shtetit i cili i ka dëgjuar palët, ku ndaj dy të dyshuarve ka lëshuar aktvendim për ndalimin policor dhe të njëjtit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).