RCCOLA

Pranga të dyshuarit që sulmoi zyrtarët policor

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Gjilan – Në rrugën “Esat Berisha” në Gjilan një i dyshuar m/k është arrestuar për arsye se kishte sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë, derisa po e transportonin për tretman mjekësor.

I dyshuari paraprakisht ishte sjellë në stacion lidhur me një rast tjetër. Zyrtarët policorë kanë pranuar trajtim mjekësor.

Mobi Casa

I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit dhe pas inicimit të rastit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/