Fundamenti

Pranga për tre të dyshuar, policia sekuestron substanca narkotike

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Gjilan – Në rrugën “Avdullah Tahiri” në Gjilan janë arrestuar tre të dyshuar dy shtetas të Kosovës ( një femër dhe një mashkull) dhe një shtetas i Serbisë, pasi pas një pune hetimore me vendim të gjykatës është bastisur banesa e njërit nga të dyshuarit, ku ndodheshin edhe dy të dyshuarit tjerë, me ç’rast si provë materiale janë gjetur dhe sekuestruar disa paketime me një sasi prej 65.6 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit heroinë dhe 220€ para kesh.

Uji Dea

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/