Poston armë në Facebook, e kontrollojnë policia dhe i gjejnë armë në shtëpi

Gjilan – Në rrugën “Hysen Tërpeza”, në Gjilan me vendim të lëshuar nga gjykata është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit mashkull shqiptar pasi që i njëjti kishte postuar përmes rrjetit social Facebook disa foto me armë në dorë dhe gjatë kontrollit policia ka gjetur dhe konfiskuar tre fishekë të kalibrit 7.62 mm njoftoj policia e Kosovës.

I dyshuari është intervistuar dhe liruar në procedurë të rregullt./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).