Posedonte pushkë gjuetie, por nuk kishte leje, i konfiskohet arma

Novobërdë – Njësiti patrullues gjatë patrullimit ka hasur në personin e dyshuar mashkull kosovar i cili kishte pasur me vete një armë (pushkë gjuetie) dhe i njëjti nuk posedonte leje për armëmbajtje.

Të dyshuarit i është konfiskuar arma dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).