Politikani shqiptar, anëtar në Këshillin Bashkiak të “Waltham Forest”

Kastriot Berberi është i pari dhe i vetmi politikan shqiptar i zgjedhur me vota të drejtpërdrejta nga populli britanik, shkruan TCH.

Ai është anëtar i Këshillit Bashkiak të “Waltham Forest” të Londrës, në Mbreterinë e Bashkuar.

Kastriot Berberi është zgjedhur për herë të parë me vota të drejtëperdrejta si anëtar i Këshillit Bashkiak të “Waltham Forest” të Londrës, si kandidat i Partisë Laburiste në zgjedhjet lokale në Britani më 22 maj 2014 dhe është rizgjedhur për mandatin e dytë radhazi më 3 maj 2018 në Londër (mandate katërvjeçare; 2014-2018, 2018-2022).

Kastriot Berberi është një shtetas shqiptaro-britanik që jeton dhe punon në Londër që nga qershori i vitit 1997.

Politikani shqiptar, anëtar në Këshillin Bashkiak të “Waltham Forest”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).