Policia sekuestron substanca narkotike, mulli për bluarjen e marihuanës, prokurori i liron në procedurë të rregullt

Gjilan – Në rrugen “Nënë Tereza”, në Gjilan gjatë kontrollit te vetura me targa vendore, tek tre të dyshuarit dy m/k dhe një f/k, janë gjetur dhe janë sekuestruar 16 tableta të llojit tramadol, 1 gram substancë narkotike e llojit marihuanë, një mulli për bluarjen e marihuanës, gjithashtu është sekuestruar edhe vetura.

Në lidhje me rastin është kontaktuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit të dyshuarit të lirohen dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).